
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 2.7 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.6924 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 10 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.7 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
| Max Thickness | 2.7 mm |
| Min Thickness | 2.3 mm |
Stock: 22195
Distributors
pcbx
Unit Price$0.64462
Ext.Price$0.64462
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.64462 | $0.64462 |
| 10 | $0.32830 | $3.28300 |
| 25 | $0.31861 | $7.96525 |
| 50 | $0.30921 | $15.46050 |
| 100 | $0.30008 | $30.00800 |
| 300 | $0.25926 | $77.77800 |
| 500 | $0.22399 | $111.99500 |
| 1000 | $0.20176 | $201.76000 |
